Dünya turu fikri aklıma girdiğinden beri kendimi maddi manevi bu sürece hazırlamak adına keyifli bir sürece girdim. Bu süreçte hayatımda nasıl değişiklikler yaptığımı sizlere önceki yazılarımda anlatmıştım. Yaptığım bu değişikliklerin en önemlisi dünya turuna ısınma turu olarak adlandırdığım “Her Ay Bir Ülke” sloganıyla Aralık ayında başladığım  kısa geziler oldu. Özel bir firmanın  yaptığı yüzde elli indirimli yurtdışı uçak bileti kampanyasından alabildiğim kadar bilet aldım ve kafamdaki planı hayata geçirmeye başladım.

Aldığım uçak biletlerinin fiyatlarını görünce ağzınız açık kalabilir. İşte demek istediklerimde tam olarak burada başlıyor. Bu paraları her gün İstanbul’da harcamıyor muyuz?  Neden gidip başka ülkeler, şehirler, kültürler görüp ruhumuzu doyurmayalım? Nedense başta çevremdeki insanlar olmak üzere çoğu kişi yurtdışı seyahatlerine önyargılı yaklaşıyor. Buna gerekçeleri de ne yazık ki maddiyat. İşte alın size her zaman basit araştırmalar yaparak ulaşabileceğiniz ve birkaç ay önceden alabileceğiniz fiyatlarda uçak biletleri. Çoğu firma neredeyse her hafta bir kampanya ile karşımıza çıkıyor. Neden günlük yaşantımızda çarçur ettiğimiz paraları yeni ülkeler keşfederek değerlendirmeyelim? İlk projemde yer alan ülkeleri, izlenimlerimi ve ne kadar para harcadığımı o ülkeleri ziyaret ettikçe sizlerle paylaşacağım. Şimdiden keyifli okumalar, takibe devam….

Aralık: Hollanda Gezisi, 300 TL ( Amsterdam ve Roterdam şehirlerini kapsıyor)

Ocak: Ukrayna Gezisi, 200 TL (Lviv ve Kiev şehirlerini kapsıyor)

Şubat: Danimarka Gezisi, 170 Tl (Kopenhag şehrini ve İsveç’in Malmö şehrini kapsıyor)

Nisan: Macaristan Gezisi, 350 TL ( Budapeşte şehrini ve buradan araç kiralayarak Slovakya’nın Bratislava şehrini ardından Avusturya’nun Viyana şehirlerini kapsıyor)

Mayıs: Kıbrıs/Girne 350 TL

Ekim: Yunanistan Atina, 320 TL