Ben Kimim?

Adım Hakkı Seçkin Çetin,

10 Eylül 1987 yılında Çanakkale’de doğdum. İlk, orta ve lise öğrenimini Çanakkale’de tamamladım. 2006 yılında Bursa Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi’ni kazanarak altı yıllık lisans ve yüksek lisans eğitimine başladım. 2010 yılında Erasmus bursuyla Polonya’da Warmia and Mazury Üniversitesi’nde bir yıl süreyle öğrenimine devam ettim. Bu süreç zarfında birçok Avrupa ülkesini gezme ve değişik kültürleri tanıma şansı yakaladım. 2011 yılında tekrar Bursa’ya dönüp Veteriner hekimlik eğitimini tamamladım. 2012 yılında yine Erasmus bursuyla üç aylığına eğitim, staj ve dil öğrenme amaçlı olarak İspanya’ya gittim ve ülkenin köklü hayvancılık kuruluşlarından biri olan CECOGA adlı şirkette çalıştım. İspanya’dan döndüğümde doğup büyüdüğüm şehir olan Çanakkale’den ayrılarak İstanbul’a yerleştim.

İstanbul’da bir yıllık çalışma hayatından sonra 2014 yılında Edirne/Keşan 4.Mekanize Piyade Tugay’ında Gıda Kontrol ve Hijyen Denetim Subayı Veteriner Teğmen olarak vatani görevimi icra ettim.  Askerlik görevimden sonra tekrar İstanbul’a iş hayatına geri döndüm ve halen özel bir veteriner kliniğinde Veteriner Hekim olarak görev yapmaktayım. Aynı zamanda Uludağ Üniversitesi Parazitoloji Anabilim Dalı’nda doktora öğrenimime devam ediyorum.

Bireysel gelişimi her zaman ilke edinmiş biri olarak, kendimi ve dünyayı daha iyi tanımak ve kendimi geliştirmek adına aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde lisans eğitimi aldım. İyi derece İngilizce ve orta derecede İspanyolca konuşabilmekteyim. İşten arta kalan vakitlerimin çoğunu kitaplarımı yazarak ve seyahat ederek geçiriyorum.

Bir yıllık yayın ömrü olan üniversite öğrenciliğim zamanında arkadaşlarımla çıkardığımız “ACUN” dergisi, şu ana kadar basılmış 4 tane (Mavi Gözlü Rüya, Çınarların Gölgesinde, Mavi Kedi, Gittim! Gezdim! Gördüm!), basılmayı bekleyen 2 tane (Atatürk, Unutulmaz Bir Erasmus Hikayesi- Ya Babam Yaptıklarımı Duysaydı?) kitabım mevcuttur.

 

Theme by Anders Norén